Jestem przekonany, że w programie PiS nadal centralnym azymutem będzie godność człowieka, a kierunkiem rozwoju państwa model solidarnościowo-republikański - powiedział w rozmowie z PAP po konwencji PiS w Katowicach szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

"To były trzy dni bardzo ciekawych oraz inspirujących dyskusji. Wypracowany został bardzo duży materiał, który na pewno będzie uwzględniony w trakcie prac nad programem PiS na jesienne wybory" - powiedział Dworczyk.

Szef kancelarii premiera określił konwencję jako "burzę mózgów", która - jak dodał - udowodniła jak szerokim zapleczem nie tylko działaczy, ale ekspertów i intelektualistów, dysponuje Prawo i Sprawiedliwość.

"Na konwencji zaprezentowano wiele pomysłów. Na pewno nie ze wszystkich skorzystamy, ale na tym właśnie dyskusja polega, żeby zderzać ze sobą różnego rodzaju koncepcje, pomysły i projekty" - mówił Dworczyk.

"Jestem przekonany, że w programie PiS nadal centralnym azymutem będzie godność człowieka, a kierunkiem rozwoju państwa model solidarnościowo-republikański" - dodał szef kancelarii premiera.

Trzydniowa konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska" w Katowicach zakończyła się w niedzielę. Jej efektem - jak zapowiadali politycy PiS - ma być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi.

W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Głos zabierali prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz szefowie partii koalicyjnych: Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro i Porozumienia - Jarosław Gowin.