Planujemy „trzynastkę” dla emerytów również w przyszłym roku; jeśli PiS wygra wybory parlamentarne to mechanizm "trzynastej" emerytury będzie mechanizmem ustawowym i corocznym - mówił w poniedziałek wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Wicepremier podczas rozmowy w Radiowej Trójce był pytany czy w budżecie na przyszły rok są pieniądze na "trzynastą emeryturę".

"Tak, planujemy. Rzeczywiście w budżecie na przyszły rok, założenia tego typu w tej chwili zostały przyjęte. Planujemy tę +trzynastkę+ dla emerytów również w przyszłym roku" - odpowiedział.

"Mówimy bardzo wyraźnie: jeśli PiS wygra wybory parlamentarne i będzie rządziło również w kolejnej kadencji, to ten mechanizm +trzynastej emerytury+ będzie mechanizmem ustawowym i będzie mechanizmem corocznym" - zapowiedział Sasin.

"Trzynasta emerytura", była jednym z punktów tzw. nowej piątce PiS, ogłoszonej na początku roku przez prezesa ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Przewidywała ona, że w 2019 r. emeryci i renciści otrzymają jednorazowo 1100 zł brutto (ok. 888 zł netto). Większość świadczeń z programu "Emerytura plus" została wypłacona w maju.