"Zbliżają się święta Wielkiejnocy, święta nowego życia. To święta, które chciałbym, żebyśmy wszyscy spędzili rodzinnie. Chciałem złożyć wam wszystkim najlepsze życzenia: spokojnych, miłych, uśmiechniętych świąt" – mówi Schetyna w krótkim nagraniu, które zamieścił na swym profilu na Twitterze.

"Idą ciepłe dni, niech będzie dużo słońca, niech słońce nam towarzyszy i optymizm. Chciałbym wam wszystkim życzyć, żebyście myśleli o wielkich wyzwaniach, które nas czekają. Ten rok będzie bardzo ważny. Wszystkiego dobrego na te święta. Spokojnych świąt" – dodaje szef Platformy Obywatelskiej.

"Drodzy państwo, w imieniu Polskiego Stronnictwa Ludowego pragnę złożyć najlepsze życzenia błogosławionych dobrych świąt Wielkiejnocy. Dla was wszystkich, dla waszych rodzin, dla wszystkich w Polsce" – mówi z kolei w swym nagraniu Kosiniak-Kamysz.

Według niego w Święto Zmartwychwstania Pańskiego odradza się nadzieja. "Dzisiaj jest potrzeba, żeby ta nadzieja odrodziła się też w każdym z nas, również w naszej ojczyźnie. Ja jestem przekonany i głęboko wierzę w to, że tak się stanie. Niech te święta będą radosne, pomyślne i szczęśliwe. Niech każdy znajdzie ciepło rodzinnej wspólnoty. Wszystkiego dobrego na święta Wielkiejnocy" – dodaje prezes Stronnictwa.

Życzenia wielkanocne na swym profilu na Twitterze zamieściła też liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Jak podkreśla, Wielkanoc, podobnie jak Boże Narodzenie, to w naszym kraju chwile niezwykłe, kiedy można spotkać się z rodziną, spokojnie porozmawiać.

"To do tej chwili wspomnieniami wracają nasze dzieci i chcą odtworzyć tę atmosferę w swych rodzinnych domach. Dlatego życzę państwu w święta Wielkanocy wszystkiego najlepszego, dużo radości, spokoju, czasu na spotkania z rodziną i przyjaciółmi" – dodaje Lubnauer. (PAP)