Bielan odniósł się w TVP Info do wywiadu Rabieja dla "Dziennika Gazety Prawnej". "Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją" - mówił Rabiej w "DGP", podkreślając, że nie jest zwolennikiem "zmieniania społeczeństwa na siłę.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek uznała słowa Rabieja za szokujące. Rabiej oświadczył, że jego wypowiedź w odpowiedzi na pytania o charakterze osobistym miała charakter prywatny i nie jest stanowiskiem ratusza, Nowoczesnej ani Koalicji Europejskiej.

"Dziękuję Pawłowi Rabiejowi, że jest szczery. To jeden z niewielu polityków Koalicji Europejskiej, który szczerze mówi, jak będzie, gdyby Platforma Obywatelska z koalicjantami wygrały wybory” - powiedział Bielan. "Mam nadzieję, że większość Polaków nigdy do tego przyzwyczajona nie będzie" – dodał wicemarszałek.

Bielan powiedział, że chciałby poznać stanowisko, tworzącego Koalicje Europejską, PSL w tej sprawie. "Bo można na przykład na Mazowszu zagłosować na Jarosława Kalinowskiego po to, żeby wybrać w Warszawie jakiegoś zwolennika tak zwanych małżeństw homoseksualnych, czy adopcji dzieci przez te małżeństwa" - zauważył polityk.

Odniósł się także do wpisu prezydenta Rafała Trzaskowskiego. "Działaniom Warszawy przyświeca walka z brakiem tolerancji. Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi P. Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem" - napisał prezydent miasta na Twitterze.

"Za taką wypowiedź, jeżeli ona jest nie po linii partii, powinna być dymisja. Jeżeli Paweł Rabiej pozostaje na stanowisku, to znaczy, że wszystkie te wypowiedzi, wpisy w mediach społecznościowych Rafała Trzaskowskiego są niewiele warte. Chodzi tylko o to, że Rafał Trzaskowski jest zły na Pawła Rabieja, że coś mu się wymsknęło przed wyborami parlamentarnymi" – ocenił Bielan.(PAP)

autor: Jakub Borowski