Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził w czwartek PAP, że zatrzymań dokonali agenci z białostockiej delegatury CBA. Wcześniej w tej sprawie - w maju CBA zatrzymało siedem osób - podał w rozmowie z PAP. "W najbliższym czasie możemy się spodziewać dalszych czynności w tym śledztwie" - zaznaczył.

Wywiezione za granicę medykamenty, których później brakowało w naszych aptekach, znajdowały się na ministerialnej liście leków zagrożonych brakiem dostępności w kraju.

Według śledczych rozbita przez CBA w maju grupa od początku działalności - od 2014 roku mogła współpracować z ponad 6,5 tys. aptek i punktów aptecznych z całej Polski. Skupowano z polskich aptek leki będące w wykazie Ministerstwa Zdrowia, jako zagrożone brakiem dostępności na terenie Polski i sprzedawano je drożej za granicą.

Zatrzymane osoby trafią do podlaskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku i tam usłyszą zarzuty - powiedział PAP Brodowski.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski