Beata Kempa będzie kandydatem Solidarnej Polski z listy Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformował w czwartek szef SP minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Na czwartkowej konferencji prasowej Ziobro był pytany o swoje wtorkowe spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie resortu sprawiedliwości przy Al. Róż w Warszawie.

"Rozmawialiśmy o sprawach Parlamentu Europejskiego i sprawach startu przedstawicieli Solidarnej Polski z list Zjednoczonej Prawicy. Nie jest tajemnicą, że ostatecznie zdecydowaliśmy już o starcie jednej osoby, która niemal na pewno wystartuje (w wyborach do PE), czyli o pani minister Beacie Kempie" - odpowiedział Ziobro.

"Więc tego dotyczyła rozmowa. Rozmowa była owocna. Mam nadzieję, że jeżeli będą dalsze problemy lub dyskusje wewnątrz obozu rządowego, to będziemy się spotykać" - dodał minister.

Beata Kempa, polityk Solidarnej Polski, jest ministrem ds. uchodźców i pomocy humanitarnej w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk