Prokuratura w Skierniewicach prowadzi postępowanie ws. kartki ze zniesławiającą treścią, która zawisła na zewnątrz budynku przy tablicy informującej o godzinach pracy biura poselsko-senatorskiego PiS w tym mieście.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, kartka formatu A4, z wydrukowanym napisem, została zawieszona w piątek 18 stycznia w godzinach wieczornych na zewnątrz budynku, przy tablicy informującej o godzinach pracy biura.

Według nieoficjalnych informacji, na kartce wydrukowano napis - "mordercy".

"O zaistniałej sytuacji policja została powiadomiona w poniedziałek przez dyrektor biura. Podjęto czynności, w kierunku wyjaśnienia sprawy, ustalenia sprawców" - powiedział rzecznik.

Dodał, że w środę, materiały zostały przekazane skierniewickiej prokuraturze. "Prokurator zapoznał się z nimi, ocenił, że w grę wchodzi przestępstwo zniesławienia i podjął decyzję o ściganiu z urzędu" - wyjaśnił.

Jak poinformował Kopania, trwa postępowanie dowodowe w sprawie. Przystąpiono do przesłuchania świadków, rozpytano pobliskich mieszkańców, podjęte zostały działania w kierunku zabezpieczenia monitoringu. Zabezpieczono też ślady kryminalistyczne, które mogą być wykorzystane do przyszłych badań.

Biuro PiS znajduje się w centrum Skierniewic. (PAP)

autor: Jacek Walczak