Są pierwsze wyniki kontroli tzw. escape roomów działających w Łódzkiem. W każdym z pięciu dotychczas skontrolowanych lokalach były jakieś uchybienia – poinformował oficer prasowy łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak.

Dodał, że według danych w regionie łódzkim funkcjonują 23 tzw. escape roomy, posiadające ok. 60 pokoi. Znajdują się one w Łodzi, powiecie łódzko-wschodnim, Pabianicach, Bełchatowie, Radomsku, Łasku, Zduńskiej Woli i Piotrkowie Trybunalskim.

Pawlak zaznaczył, że informacje o kontrolach pochodzą z godz. 15. Do tego czasu skontrolowano pięć obiektów i w każdym wykryto nieprawidłowości. W akcję zaangażowanych jest 28 funkcjonariuszy.

"W tych pięciu skontrolowanych lokalach wykryto 24 nieprawidłowości dotyczące ochrony p. pożarowej, w tym dziesięć warunków ewakuacji. Nałożono trzy mandaty karne" – powiedział.

Z kolei rzecznik łódzkich strażaków Łukasz Gorczyński poinformował, że w Łodzi stworzono kilka zespołów inspekcyjnych, które w pierwszej kolejności przeprowadzą – jeszcze w sobotę - kontrole w 20 wytypowanych obiektach na terenie miasta.

W piątek w tzw. escape roomie w Koszalinie doszło do pożaru, w którym zginęło pięć dziewcząt, jeden mężczyzna jest ciężko poparzony. Po pożarze PSP na polecenie ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w podobnych obiektach na terenie całego kraju.