Premier podkreślił, że między Polski i Wielka Brytania mają intensywne relacje gospodarcze i zarówno pojawia się coraz więcej inwestycji brytyjskich w Polsce jak polskich w Wielkiej Brytanii. Jak ocenił, buduje to fundament pod "jeszcze silniejsze relacje gospodarcze i pomiędzy naszymi społeczeństwami".

Wyraził nadzieję na jeszcze bliższą współpracę w zakresie nowych technologii, w tym wymianę między uczelniami. "Powołujemy, i to również przyczyni się do tej współpracy - Poland Tech Partnership, o którym też dzisiaj rozmawialiśmy" - mówił szef rządu.

Morawiecki poinformował, że rozmowa dotyczyła również współpracy na polu zagranicznym, w tym bezpieczeństwa i polityki obronnej. "Tutaj kluczowa pozostaje współpraca transatlantycka - podkreśliliśmy sobie parę razy (...) jak ważne jest cementowanie tych relacji transatlantyckich i utrzymanie spójności, siły NATO, zarówno na wschodniej flance związanej tam oczywiście z zagrożeniami ze strony naszego wschodniego partnera, sąsiada. Chciałbym, żeby był jak najbliższym partnerem, ale nie zawsze to się tak układa i tutaj nasze relacje w ramach NATO są oczywiście kluczowe" - powiedział polskiego szef rządu.