Prezydia klubów parlamentarnych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej są za połączeniem klubów parlamentarnych. „Za chwilę decyzje w tej sprawię będą podejmowały kluby w pełnych składach” – pisze rzecznik prasowy PO na twitterze.

Uchwały kół poselskich zakładających tworzenie wspólnego frontu partii trafiły dziś do sieci. „Prezydium Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska zwraca się do kolegów i koleżanek z Klubu Poselskiego Nowoczesna z zaproszeniem do powołania wspólnego klubu parlamentarnego”- czytamy w uchwale.

Prezydia Klubów @Platforma_org i @Nowoczesna za połączeniem klubów parlamentarnych. Za chwilę decyzje w tej sprawię będą podejmowały kluby w pełnych składach. pic.twitter.com/h95OkE7cFF

— Jan Grabiec (@JanGrabiec) 5 grudnia 2018

„Tam, gdzie Platforma Obywatelska i Nowoczesna wyłoniły wspólnych kandydatów i wspólne listy, tam wygraliśmy z PiS-em”- dodano.

„Jako posłanki i posłowie klubu poselskiego Nowoczesna opowiadamy się za powołaniem wspólnego koalicyjnego klubu Parlamentarnego Platforma, Nowoczesna, Koalicja Obywatelska” – czytamy w uchwale klubu.

Uchwała Nowoczesna / Dziennik Gazeta Prawna
Uchwała PO / Dziennik Gazeta Prawna