Środowe wystąpienie premier Wielkiej Brytanii Theresy May, przy odpowiednim podejściu po obu stronach, daje furtkę do rozwiązania tej patowej sytuacji i wyjścia z impasu - ocenił premier Mateusz Morawiecki przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu UE.

Szef polskiego rządu rozpoczyna drugi dzień wizyty w Brukseli od spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Jak mówił w rozmowie z dziennikarzami, w trakcie spotkania poruszy tematy związane z Brexitem, migracjami oraz sprawami bilateralnymi.

Ponadto Morawiecki odniósł się do środowego wystąpienia brytyjskiej premier przed unijnymi liderami. May przedstawiła perspektywę swego kraju w sprawie negocjacji brexitowych z UE. "Wczoraj premier Theresa May miała istotne wystąpienie, które być może przy odpowiednim podejściu po obu stronach daje jakąś furtkę do rozwiązania tej patowej sytuacji, wyjścia z impasu" - mówił szef polskiego rządu.

Morawiecki odniósł się także do tematu migracji i zaznaczył, że ustalenia czerwcowego szczytu UE będą przekształcane w konkretne procedury.