W nowym, minutowym spocie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w roli głównej występuje premier Matusz Morawiecki. Szef rządu pojawia się tam w otoczeniu wyborców, z którymi spotyka się w różnych regionach całej Polski.

"Nie ma Polski A, Polski B, Polska jest jedna" - deklaruje premier we wstępie. "Jan Paweł II mówił, że w samorządzie toczy się gra o to, czy władza jest dla człowieka" - dodał szef rządu.

"I to jest takie motto naszej polityki, żeby po prostu pomagać zwykłemu człowiekowi, temu, który nie może znaleźć pracy, który ma kłopoty ze związaniem końca z końcem" — podkreślił Morawiecki.

Premier zapewnił też: "Nasz program piszemy na tysiącach spotkań z tysiącami ludzi". "Potrzebujemy waszego wsparcia, potrzebujemy waszej mobilizacji, bo nasza siła jest w was, w waszych sercach, w waszej nadziei" - mówił szef rządu.

"Pomóżcie nam dalej zmieniać Polskę" - apeluje premier. "Wierzę w to, że nam się uda, wierzę w to, że Polska, dzięki naszym działaniom może być lepsza, szczęśliwsza, wspanialsza, dumna. Zwyciężymy" - przekonuje. (PAP)