Dotrzymujemy słowa. Rzeczy, które dla PO są niemożliwe, my robimy - to hasło z nowego spotu Komitetu Wyborczego PiS. Przypomniano w nim zapowiedzi b. premiera Donalda Tuska, który obiecywał drogi na Euro 2012. oraz "Nie wszystko udało się osiągnąć"- mówi cytowany w spocie b. minister S. Nowak.

Spot PiS na temat dróg został wyemitowany po czwartkowym wydaniu "Wiadomości" w TVP 1. Rozpoczyna się słowami lektora: "Przypomnijmy sobie, co Platforma Obywatelska obiecywała nam w sprawie dróg". W tym kontekście znalazła się wypowiedź z expose premiera Donalda Tuska z 2007 r. w Sejmie: "Naszą ambicją będzie połączenie miast, tych głównych aren mistrzostw Europy 2012 siecią szybkich dróg".

Potem w spocie przypomniano wypowiedź na temat dróg ówczesnego ministra transportu w rządach PO-PSL Sławomira Nowaka, który przyznał: "Nie wszystko udało się osiągnąć, ale przecież nie drogi grają na mistrzostwach". Tę część spotu kończy lektor słowami: "Jak zwykle nie dotrzymali słowa. Pamiętacie to?" oraz wypowiedź b. ministra finansów Jacka Rostowskiego: "Pieniędzy nie ma i nie będzie".

W kolejnych kadrach przedstawiony jest premier Mateusz Morawiecki witający się z mieszkańcami podczas spotkań; widzimy, jak wymachują oni flagami Polski i flagami z emblematami Prawa i Sprawiedliwości. "My dotrzymujemy słowa. Rzeczy, które dla PO są niemożliwe, my robimy" - mówi lektor.

W następnej części lektor mówi: "Dlatego przez półtora roku przeznaczamy na drogi lokalne 6,5 mld zł. To większe środki na drogi lokalne niż PO wydała przez osiem lat". W tym samym czasie widzimy porównanie - 6,5 mld zł przeznaczone przez 1,5 roku przez PiS oraz 5,3 mld zł przeznaczone przez 8 lat za czasów rządów PO-PSL.

Spot kończy film z konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej w Goleniowie z kwietnia tego roku, gdzie szef PO Grzegorz Schetyna został zapytany przez lokalnego dziennikarza, jakie by wymienił 3-4 największe sukcesy PO; Schetyna nie odpowiada na to pytanie i spuszcza wzrok. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski