Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podkreślił w poniedziałek, że Brexit nie powinien spowodować osłabienia współpracy Unii Europejskiej w dziedzinie bezpieczeństwa z Wielką Brytanią, która przeznacza najwięcej na obronność z europejskich państw NATO.
Reklama

Minister wziął udział w jednej z dyskusji panelowych dorocznej konferencji CEPA Forum 2018, waszyngtońskiego ośrodka politologicznego Center for European Policy Analysis (Ośrodek Europejskich Analiz Politycznych). Forum CEPA z udziałem politologów i przedstawicieli rządów państw Europy Wschodniej i Stanów Zjednoczonych w tym roku zostało zorganizowane po raz 10.

Założony w roku 2005 ośrodek Center for European Policy Studies, który ma również biuro w Warszawie, jest jedynym z ponad 50 waszyngtońskich ośrodków politologicznych, który skupia się wyłącznie na państwach Europy Wschodniej.

Jednym ze współzałożycieli tego think tanku był Wess Mitchell, który obecnie, na stanowisku asystenta sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji, jest odpowiedzialny za kształtowanie polityki Waszyngtonu wobec państw Eurazji i wielu organizacji międzynarodowych, w tym Unii Europejskiej.