Europosłowie z Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE, którzy chcą przyjechać do Polski w przyszłym tygodniu, otrzymali od polskiego rządu ofertę spotkania m.in. z szefem MSZ, szefem KPRM, ministrem ds. UE, a także z przedstawicielami TK i KRS - dowiedziała się PAP.

"Posłowie mają ofertę spotkania z szefem MSZ (Jackiem Czaputowiczem), szefem KPRM (Michałem Dworczykiem), ministrem ds. europejskich (Konradem Szymańskim), wicemarszałkiem Senatu, a także spotkania z przedstawicielami Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa. Zaoferowaliśmy ponadto 3-godzinne seminarium eksperckie" - dowiedziała się PAP ze źródeł w rządzie.

Radio RMF FM podało w piątek, że Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych europarlamencie (LIBE), która planuje przyjazd do Polski w przyszłym tygodniu, by zbadać kwestię praworządności, "ma problemy z organizacją spotkań". Europosłowie uważają, że władze w Warszawie nie zapewniają im spotkań na odpowiednio wysokim szczeblu. Wizyta delegacji planowana jest w dniach 19-21 września; nie jest jednak przesądzone, że się odbędzie.