"To Patryk Jaki wdraża europejskie standardy w życiu publicznym" - mówi, cytowany w ulotce, Jacek Saryusz-Wolski.

"Patryka Jakiego znam i obserwuję jakieś 15 lat. I nie potrafiłbym w jego pokoleniu wskazać nikogo innego, który tak potrafiłby łączyć głęboką, osobistą przyzwoitość z prawdziwym talentem do polityki" - w ten sposób kandydata Zjednoczonej Prawicy opisuje z kolei Jan Rokita.

Reklama

W ulotce, którą udostępnił PAP rzecznik sztabu kandydata Zjednoczonej Prawicy Jacek Ozdoba, zamieszczono ponadto przychylne wobec Jakiego wypowiedzi córki Witolda Pileckiego - Zofii, b. boksera Andrzeja Gmitruka oraz Żołnierza Wyklętego ppłk Leszka A. Mroczkowskiego.

W broszurze zestawiono też niektóre propozycje programowe Patryka Jakiego oraz kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Według twórców materiału kandydat Zjednoczonej Prawicy proponuje budowę co najmniej 3 nowych mostów, a Trzaskowski żadnego. Jaki chce wysłużyć drugą i zbudować trzecią i czwartą linię metra, Trzaskowski - jak napisano - "zmienia zdanie". Jaki proponuje brak opłat za wjazd samochodem do centrum stolicy, Trzaskowski z kolei chce "rozważyć" ich wprowadzenie.

W ulotce porównano też stanowiska obu kandydatów m.in. w kwestii wypłat odszkodowań dla ofiar reprywatyzacji, przyszłości lotniska im. Fryderyka Chopina oraz problemu z wywozem śmieci w Warszawie.

Przypomniano też czym zajmował się Jaki do tej pory w Ministerstwie Sprawiedliwości, a także przedstawiono jego życiorys. Napisano m.in., że Jaki jest "twórcą komisji weryfikacyjnej", "twórcą reformy systemu więziennictwa, a także "autorem" ustawy zwiększającej ochronę nad zwierzętami oraz zakazującej odbierania dzieci z powodów ekonomicznych.