W kampanii samorządowej wszyscy będziemy aktywni nie tylko premier Mateusz Morawiecki, również prezes PiS Jarosław Kaczyński i wszyscy inni - zapewnił w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Sasin był pytany w TVP1 o konwencję samorządową PiS zaplanowaną na 2 września, w której według "Rzeczpospolitej" pierwsze skrzypce będzie grał premier, a nie prezes PiS. Sasin odpowiedział, że prezes nie odpocznie w tej kampanii. "Okres urlopowy mamy już za sobą, pan prezes Jarosław Kaczyński będzie w tej kampanii aktywną osoba" - dodał.

"Premier jest szefem rządu, więc naturalnym jest, że będzie w tej kampanii odgrywał dużą rolę, ale zawsze w każdych działaniach PiS najważniejszy jest lider PiS Jarosław Kaczyński" -zapewnił.

Pytany, czy premier nie przejmuje powoli pałeczki od prezesa, zapewnił, że "Jarosław Kaczyński jest liderem i ma się dobrze w tej roli". "Jest dla nas dużym autorytetem, dzisiaj naprawdę szukanie jakichś powodów do mówienia o jakiejś zmianie, następstwie czy roszadach w Prawie i Sprawiedliwości, to jest jakaś wakacyjna rozmowa" - ocenił.

Według niego w kampanii PiS skupi się nie tylko na dużych miastach, ale też na sejmikach wojewódzkich, których rola jest niedoceniana, ale bardzo ważna. To sejmiki decydują o polityce regionalnej i o tym jak będą rozwijały się regiony i to tam dysponowane są ogromne pieniądze - również europejskie.

Zaznaczył, że PiS rządzi w jednym z regionów - podkarpackim i jest to jedno z najszybciej rozwijających się województw. "Chcemy dać tę szansę dobrego rządzenia także innym regionom" - mówił o aspiracjach partii w wyborach.