Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania 37-letni mieszkaniec Jarosławia został zatrzymany w Wielkiej Brytanii – poinformowała PAP w piątek Ewelina Wrona z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

"Mężczyzna poszukiwany był od dwóch lat za przestępstwo uszkodzenia ciała. Z informacji, jakie posiadali policjanci, wynikało, że 37-latek przebywa poza granicami naszego kraju, najprawdopodobniej w Wielkiej Brytanii. Sprawę prowadzili m.in. funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie” – powiedziała Ewelina Wrona.

Mężczyznę zatrzymali brytyjscy policjanci, którzy w tej sprawie współpracowali z policją polską. Policjanci z Rzeszowa współdziałali też z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji komendy głównej, Interpolem, powiadomili również Europejski Urząd Policji.

"Dzięki międzynarodowej współpracy służb w niedzielę w hrabstwie Kent brytyjscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 37-latka. Trwa proces ekstradycji" – poinformowała rzecznik.

Mężczyznę poszukiwano na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Jarosławiu. Sąd Okręgowy w Przemyślu wydał za nim europejski nakaz aresztowania, a następnie czerwoną notę Interpolu.(PAP)

Autor: Wojciech Huk