Uszkodzone dachy, powalone drzewa, zerwana sieć energetyczna i połamane uliczne latarnie – to efekt silnego wiatru towarzyszącego burzy, która we wtorek po południu przeszła nad Radomiem i okolicami. Strażacy usuwają skutki wichury.

Jak poinformował PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Konrad Neska strażacy odebrali 70 zgłoszeń. "Silny wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego przy ul. Zakrzewskiej w Radomiu. Uszkodzone dachy mają także dwa budynki mieszkalne w leżącej po sąsiedzku gminie Wolanów, w miejscowościach Ślepowron i Sławno" – powiedział PAP Neska.

Wichura spowodowała też zniszczenia nad zalewem na Borkach w Radomiu. Połamane są drzewa i latarnie. Uszkodzone zostały także linie energetyczna, m.in. w Radomiu przy ul. Zielonej.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczają uszkodzone budynki mieszkalne. Usuwają też drzewa, które wiatr powalił na drogi i chodniki. Na miejscu pracują wszystkie jednostki radomskiej straży pożarnej; ściągnięto także strażaków z okolicznych OSP.(PAP)

autor: Ilona Pecka