Warszawski sąd wpisał w Krajowym Rejestrze Sądowym przedłużenie zawieszenia zarządu TVP Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka do 19 czerwca - podano dziś w zespole prasowym sądu.

Sąd uczynił to wczoraj na wniosek obecnych władz spółki, której p.o. prezesem jest Piotr Farfał. Decyzja nie jest prawomocna.

Dwa tygodnie temu rada nadzorcza TVP przedłużyła o kolejne trzy miesiące zawieszenie prezesa Urbańskiego oraz wiceprezesów Siwka i Bochenka. O trzy miesiące przedłużono też status Piotra Farfała jako p.o. prezesa TVP (do KRS nie wpłynął jeszcze wniosek w tej sprawie). Nie przedłużono zaś delegacji do zarządu Tomasza Rudomino - oznacza to, że po 20 marca TVP jednoosobowo zarządzał będzie Farfał.

Z uchwałami nie zgodziło się trzech członków rady nadzorczej

Zarówno kolejne zawieszenie prezesów, jak i funkcję p.o. prezesa dla Farfała przedłużono do 19 czerwca. Rada nadzorcza uzasadniała wydłużenie zawieszenia Urbańskiego, Siwka i Bochenka tym, że będąc zawieszonymi podejmowali działania w imieniu TVP.

Z uchwałami nie zgodziło się trzech członków rady nadzorczej. Krzysztof Czabański zapowiedział, że zgłosi w sądzie rejestrowym zastrzeżenia do nich jako - jego zdaniem - podjętych niezgodnie z prawem.

Po raz pierwszy Urbański, Siwek i Bochenek zostali zawieszeni 19 grudnia, a termin ich zawieszenia mijał 19 marca. Rada nadzorcza zdecydowała się jednak nie czekać do tego dnia i na wniosek członków rady rekomendowanych przez LPR i Samoobronę przedłużyła zawieszenie.