Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim nadzoruje postępowanie dotyczące ustawianie przetargów na sprzedaż nieruchomości w nadmorskiej gminie Rewal.

Na polecenie prokuratora zatrzymane zostały trzy osoby

W toku śledztwa dziś (13 lipca 2018 roku) na polecenie prokuratora funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie zatrzymali trzy osoby zamieszane w przestępczy proceder. Zatrzymano 51-letniego prezydenta jednego z miast województwa mazowieckiego, a także dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego w wieku 52 i 58 lat.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim prokurator wykona czynności procesowe z ich udziałem w postaci ogłoszenia zarzutów i przesłuchania w charakterze podejrzanych. Na obecnym etapie postępowania prokuratura nie informuje o treści zarzutów stawianych podejrzanym.

Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzje w zakresie ewentualnego zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych, w tym ewentualnego wystąpienia do Sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowanie.

Przedsiębiorcom przekazywano istotne informacje

Prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim postępowanie dotyczy przekroczenia, pomiędzy 2016, a 2017 rokiem, uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w toku dwóch procedur przetargowych organizowanych przez kierowany przez niego urząd miejski. W toku postępowań podejrzany prezydent jednego z miast przekazywał dwóm podejrzanym przedsiębiorcom istotne informacje dotyczące przetargów na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność oraz będących w użytkowaniu wieczystym o wartości ponad 1,5 miliona złotych. Miało to doprowadzić przedsiębiorców do nabycia na korzystnych warunkach gruntów, na których znajdował się wcześniej należący do jednostki samorządowej ośrodek wypoczynkowy.