Nowoczesna się rozpada, ja się cieszę, bo równocześnie siła PiS i Zjednoczonej Prawicy podnosi się - powiedział w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Dziennikarze prosili w piątek marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego o ocenę sytuacji w Nowoczesnej. "Nowoczesna rozpada się, ja się cieszę, również teraz, bo siła PiS i Zjednoczonej Prawicy podnosi się" - powiedział Karczewski.

Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała w środę o swoim odejściu z partii; mówiła, że dostała zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i - jak stwierdziła - to sprawiło, że została przekroczona "czerwona linia". Z kolei Joanna Schmidt po ogłoszeniu decyzji o swoim odejściu mówiła, że nie godzi się na "sekowanie w partii wartościowych ludzi".

W piątek o swoim odejściu z partii poinformował też założyciel formacji i jej były lider Ryszard Petru. "Nowoczesna to moje własne dziecko, ale które dziś już podąża swoją własną drogą" - podkreślił.

Schmidt i Scheuring-Wielgus to partyjne stronniczki Ryszarda Petru.

W listopadzie ubiegłego roku na przewodniczącą Nowoczesnej została wybrana Katarzyna Lubnauer, która w wyborach pokonała Ryszarda Petru.