Cena wywoławcza 23-hektarowej nieruchomości, składającej się z dziewięciu mniejszych działek o powierzchni od 1,2 ha do ponad 3,3 ha, to 34,2 mln zł netto. Zgodnie z podanymi w przetargu warunkami można tam będzie lokować obiekty na potrzeby usług i produkcji oraz bazy, składy, handel hurtowy lub specjalistyczny, a także obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw.

Pierwszy przetarg na tę nieruchomość odbył się pod koniec stycznia, ale nie został rozstrzygnięty.

Miasto ogłosiło też przetargi na dwie mniejsze działki - 3,35 ha i 3,1 ha - z cenami wywoławczymi - odpowiednio: 6,22 mln zł netto i 5,37 mln zł netto. Przy pierwszej z tych dwóch działek ogłoszono tzw. przetarg łączony, bo nie tylko na sprzedaż, ale i uzyskanie pozwolenia na prowadzenie działalności w Suwalskiej SSE.

"Zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Białymstoku do udziału w ogłoszonych przetargach na działki. Oferowane nieruchomości mają korzystne lokalizacje, warto rozważyć inwestycje w tym miejscu" - powiedział, cytowany w komunikacie magistratu, zastępca prezydenta miasta Zbigniew Nikitorowicz.

Każdy z ogłoszonych przetargów ma być rozstrzygnięty pod koniec czerwca. W sąsiedztwie sprzedawanych uzbrojonych działek na terenach strefy działają już m.in. firmy Kan, Rosti i Masterpress.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje prawie 663 ha w trzech województwach w dziewiętnastu podstrefach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko, Ostrów Mazowiecka, Sejny, Suwałki, Czyżew, Gołdap, Małkinia Górna, Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Szczuczyn, Zabłudów.

SSSE wydała dotąd podmiotom gospodarczym ponad 250 pozwoleń na działalność. Na jej terenie działa ponad sto firm, które zainwestowały ponad 3 mld zł i zatrudniają około 10 tys. pracowników.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk