Dziennikarze „Dziennika Gazety Prawnej” znaleźli się w finale trzeciej edycji Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska.

Wśród nominowanych pojawili się Patryk Słowik i Jakub Styczyński za publikacje w „Dzienniku Gazecie Prawnej”: „Poszukiwacze piramid”, „Przekręt na lepszego bitcoina”, „Jak walczyć z piramidami finansowymi”;

Nagrodę stanowią dyplom oraz 10 000 zł.

Poniżej nominowane teksty:

Przekręt na lepszego bitcoina. Mamy w Polsce nową piramidę finansową?

Jak walczyć z piramidami finansowymi

Parabanki nie tylko dla naiwnych: Tak naganiacze i inwestorzy zarabiają na piramidach finansowych

Nagroda Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska jest wręczana corocznie. W coraz bardziej złożonym świecie produktów finansowych, oferowanych konsumentom, przy jednoczesnej dalece niewystarczającej edukacji społeczeństwa w tym obszarze, należy bowiem doceniać pracę dziennikarzy, którzy dbają o dostarczanie odbiorcom rzetelnej i niezbędnej w życiu codziennym wiedzy.

Jury nagrody:

• Edyta Krześniak – członkini Rady Press Clubu, dziennikarka TVN i TVN Uwaga, autorka programów interwencyjnych;

• Dariusz Łukawski – wieloletni dziennikarz TVP, współautor i wydawca programów ekonomicznych, wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa UW;

• Wojciech Tumidalski – przewodniczący Rady Press Clubu, dziennikarz „Rzeczpospolitej”,

• Agnieszka Wachnicka – Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego Biura Rzecznika Finansowego.

Partnerami Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska są Provident Polska i Axa.

Press Club Polska jest organizacją twórczą ludzi mediów, mającą na celu wspieranie i doskonalenie zawodowe dziennikarzy oraz dbałość o prawa obywateli do uzyskiwania rzetelnych informacji. Press Club tworzą dziennikarze oraz osoby zawodowo związane z mediami. Działalność Press Clubu opiera się na trzech filarach: edukacji, informacji oraz integracji. Press Club Polska jest członkiem International Association of Press Clubs oraz European Press Club Federation.