Wielu chińskich turystów zginęło i zostało rannych w "poważnym wypadku drogowym" w Korei Północnej - poinformowało w poniedziałek chińskie ministerstwo spraw zagranicznych. Na razie nie ma żadnych szczegółów co do liczby ofiar, ani okoliczności wypadku.
Reklama

Do wypadku doszło w niedzielę w nocy w prowincji Hwanghae Północne, na południe od północnokoreańskiej stolicy, Pjongjangu.

W materiale filmowym pokazanym w chińskiej telewizji CCTV widać wrak autobusu z odwróconymi kołami i padający deszcz. Na miejsce przybyły ekipy ratunkowe, a ranni zostali odwiezieni do szpitala - podaje agencja Associated Press.

Inna chińska telewizja CGTN poinformowała w poniedziałek rano na Twitterze, że autokar z turystami spadł z mostu w Korei Północnej i ponad 30 osób zginęło. Wpis ten został później usunięty - informuje agencja AFP.

Chińczycy należą do najliczniejszej grupy turystów, którzy odwiedzają odizolowaną od świata Koreę Północną; często oddają cześć w miejscach związanych z chińską interwencją w czasie wojny koreańskiej w latach 1950-1953.