Obama: bez wsparcia rządowego gospodarka USA stanie w obliczu katastrofy

6 lutego 2009

Prezydent USA Barack Obama oświadczył w czwartek, że amerykańska gospodarka stanie w obliczu katastrofy, jeśli Kongres nie poprze ustawy o pomocy federalnej.

"Jeśli szybko nie ruszymy z ustawą o odbudowie i reinwestycjach, gospodarka, która już odczuwa kryzys, stanie w obliczu katastrofy" - powiedział przywódca Stanów Zjednoczonych podczas spotkania z Demokratami, obradującymi w Williamsburgu, w Wirginii.

Ustawa o pomocy federalnej dla gospodarki w wysokości ok. 920 mld dol, po jej uchwaleniu przez Izbę Reprezentantów, jest obecnie przedmiotem obrad w Senacie.

Tymczasem Senat wstrzymał do piątku prace nad ustawą. Przywódca większości senackiej Harry Reid podkreślił, że w piątek senatorowie będą nadal szukać porozumienia, satysfakcjonującego tak Demokratów, jak i Republikanów.

Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381223mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.