W grze są wciąż dwie kandydatury - szefa KPRM Michała Dworczyka i wiceszefa MS Patryka Jakiego - powiedziała PAP rzecznik PiS Beata Mazurek, odnosząc się do informacji medialnych o tym, że kandydatem na prezydenta Warszawy zostanie Patryk Jaki.

W czwartek radio RMF FM podało nieoficjalną informację, iż kandydatem PiS w nadchodzących wyborach na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki.

"Nie potwierdzam tej informacji. W grze są wciąż dwie kandydatury - szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka i wiceszefa Ministerstwa Sprawiedliwości Patryka Jakiego" - powiedziała w czwartek PAP rzecznik PiS.

"Jeśli decyzja w tej sprawie zapadnie, zakomunikujemy ją oficjalnie" - dodała.

Według nieoficjalnych informacji PAP decyzja w sprawie wyboru kandydata partii może zapaść jeszcze w tym tygodniu. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział we wtorek, że kandydata poznamy w przyszłym tygodniu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" na początku kwietnia powiedział, że decyzja ws. kandydata na prezydenta Warszawy zapadnie bardzo szybko, a wybór padnie albo na Patryka Jakiego, albo na Michała Dworczyka. Jak ocenił, Dworczyk "zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie elektoratu PiS w stolicy.

Tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się 21 października, 28 października bądź 4 listopada (pierwsza tura), w konsekwencji druga tura wyborów może być 4 listopada, 11 listopada albo 18 listopada.