Premier Mateusz Morawiecki przyjął w poniedziałek dymisję 17 wiceministrów i zapowiedział ogłoszenie kilku kolejnych dymisji w ciągu dwóch tygodni.

Błaszczak pytany w radiowej "Jedynce", czy w ramach "odchudzania" rządu, straci któregoś z wiceministrów, odparł, że nic o tym nie słyszał. "Ja mam tylu wiceministrów, ilu miał mój poprzednik. Zakres działań MON jest bardzo szeroki. Przypomnę tylko, że również minister obrony narodowej odpowiada za dyplomację wojskową. A więc działań jest bardzo dużo" - przekonywał szef MON.

Na początku ubiegłego tygodnia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc. Oświadczył też, że chce zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej.

Reklama

Szef rządu mówił też o zmniejszeniu liczby członków gabinetów politycznych; zapowiedział zmniejszenie lub likwidację kart kredytowych w administracji rządowej, wszędzie tam, gdzie one nie będą niezbędne. (PAP)