Naszym obowiązkiem, obowiązkiem polskiego państwa jest uhonorować waszą służbę Polsce, wasze bohaterstwo, ale też czynić wszystko, co możliwe, aby ta historia została zapamiętana - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

We wtorek w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro spotkał się z dawnymi żołnierzami podziemia antykomunistycznego.

"To wy wtedy, kiedy trzeba było płacić za to najwyższą cenę byliście gotowi narażać swoje życie, zdrowie, a nawet życie i zdrowie swoich bliskich" - powiedział Ziobro. Podkreślił, że żołnierze podziemia antykomunistycznego byli wierni ojczyźnie, wierni "temu hasłu, które przyświecało wielu polskim żołnierzom(...), które zawsze było wypisane na sztandarach polskiego wojska - Bóg, honor, ojczyzna".

"Zamiast uzyskać podziękowanie i honory, waszym podziękowaniem i honorem w cudzysłowie, które władza komunistyczna wam oddawała, były cele śmierci, tortury, więzienia i niezwykle brutalne traktowanie nie tylko was, ale też i rodzin" - przypomniał minister sprawiedliwości. "Dlatego my jesteśmy dłużnikami państwa" - dodał.

Podkreślił, że "naszym obowiązkiem, obowiązkiem polskiego państwa jest uhonorować tą waszą służbę Polsce, wasze bohaterstwo, ale też czynić wszystko, co możliwe, aby ta historia została zapamiętana i została ku pamięci kolejnych pokoleń Polaków".