Kierowcę autokaru, który w stanie nietrzeźwości chciał wieźć uczniów na wycieczkę, zatrzymano w Olkuszu. Policja przypomina, że rodzice lub opiekunowie mogę wezwać funkcjonariuszy przed wyjazdem, aby skontrolowali stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy.

Podczas takiej kontroli autokaru policjanci z olkuskiej „drogówki” zatrzymali kierowcę, który mając ponad 0,73 promila alkoholu w organizmie chciał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną do Pieskowej Skały.

Policjanci zabrali 52-letniemu kierowcy prawo jazdy. Postawiony mu będzie także zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Ostatecznie dzieci pojechały na zaplanowaną wycieczkę, bo na miejscu pojawił się nowy kierowca, który bezpiecznie przewiózł je w zaplanowane miejsca.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń ocenił, że policjanci ruchu drogowego często proszeni są o kontrole autokarów, które mają przewozić najmłodszych.

Podczas takich kontroli sprawdzany jest stan techniczny autobusu i trzeźwość kierowcy, posiadane przez niego dokumenty i zezwolenia. Funkcjonariusze sprawdzają też tachograf i zarejestrowany na nim czasy pracy i odpoczynku kierującego.