Liczę na to, że Rada Dialogu Społecznego w zmienionym składzie będzie pracowała jeszcze sprawniej niż do tej pory - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania nowych członków rządu w skład RDS.
Reklama

Powołanie otrzymało w środę pięcioro przedstawicieli rządu: minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister finansów Teresa Czerwińska i wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Prezydent przypomniał, że nominacje do RDS mają związek z rekonstrukcją rządu.

Wyraził zadowolenie z dotychczasowych prac Rady. "Rada, która pracuje zaledwie od dwóch lat, w tym roku rozpoczyna się trzeci rok pracy, jak do tej pory jest sukcesem" - powiedział Andrzej Duda. Dodał, że zajęła się wieloma sprawami ważnymi dla polskiego państwa, a związanymi z pobudzeniem rozwoju gospodarczego i zwiększeniem zamożności polskiego społeczeństwa.

"Liczę, że Rada będzie pracowała teraz w tym zmienionym składzie, jeszcze sprawniej niż do tej pory. Wierzę w to, że państwo ministrowie szybko osiągną pewien stopień (...) wprawy w pracy w Radzie" - dodał prezydent.

W RDS zasiadają przedstawiciele pracodawców, związkowców i rządu oraz prezydenta, prezesa NBP i GUS. Przewodniczący RDS co roku się zmieniają; na przemian są to reprezentanci związków, pracodawców i rządu. Obecnie przewodniczącą RDS jest szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.