Przebudowa ponadkilometrowego odcinka nadmorskiej promenady wraz z wykonaniem infrastruktury rekreacyjnej w Kołobrzegu kosztować będzie prawie 18 mln zł. Ponad 7 mln zł miasto otrzyma z unijnej dotacji w ramach RPO. W czwartek podpisano stosowną umowę.

Kołobrzeska promenada przebudowana ma zostać na odcinku od kortów tenisowych do zbiegu ulic: gen. Wł. Sikorskiego i A. Fredry. Powstaną też place zabaw, fontanna i uporządkowane zostaną tereny zielone.

Koszt prac to prawie 18 mln zł. Ponad 7 mln zł pochodzić będzie z unijnej dotacji, którą Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przekaże kołobrzeskiemu samorządowi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Jak poinformowało PAP biuro prasowe UM WZ władze samorządów województwa i Kołobrzegu umowę w tej sprawie podpisały w czwartek.

Przebudowa promenady w uzdrowiskowej strefie +A+ już się rozpoczęła. Inwestycję prowadzi konsorcjum firm: PRO-BUD Kołobrzeg i Przedsiębiorstwo Kamieniarskie +Wolski+ z Kluszkowic. Jako jedyne złożyło ofertę w przetargu, który rozstrzygnięty został 22 września 2017 r. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpiło 2 października 2017 r. i firma mogła już wejść z robotami na plac budowy.

Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca 2018 r., jeszcze przed ścisłym tegorocznym sezonem turystycznym.

W ramach przebudowy nawierzchnia promenady wymieniona zostanie na odcinku prawie 1200 m, powstanie ponad 500 m ścieżki rowerowej. Natomiast ścieżkę rekreacyjną o długości 169 m zyska park im. St. Żeromskiego. Powstaną: trzy place zabaw, fontanna, cztery miejsca postojowe dla rowerów, zamontowane zostaną ławki, kosze na śmieci, nowe oświetlenie. Inwestycja zakłada uporządkowanie terenów zielonych oraz przebudowę i renowację uzbrojenia podziemnego.

Kołobrzeg to jeden z najbardziej znanych i obleganych przez turystów nadmorski kurort na Pomorzu Zachodnim. (PAP)

autor: Inga Domurat