Małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda znalazła się w gronie uhonorowanych Medalem św. Brata Alberta. Kolejnymi laureatami są: Zofia Noceti-Klepacka, Jakub Błaszczykowski i krakowska rodzina Wadowskich – poinformowali w poniedziałek w Krakowie przedstawiciele Kapituły medalu.

Medal św. Brata Alberta przyznawany jest za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym.

Agata Kornhauser-Duda uhonorowana została "za działalność społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych".

Windsurferka Zofia Noceti-Klepacka – "za przekazanie medalu olimpijskiego na aukcję dla chorej Zuzi oraz za działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy".

Reklama

Z kolei piłkarz Jakub Błaszczykowski otrzymał medal "za działalność charytatywną w ramach Fundacji Ludzki gest w Opolu na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy".

Rodzinę państwa Wadowskich uhonorowano za działalność charytatywną na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta oraz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Wręczenie medali odbędzie się 19 marca w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, w trakcie XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertiana" 2018, organizowanego przez Fundację im. Brata Alberta oraz Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".