Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru ogłosi w poniedziałek, że zakłada nowe stowarzyszenie "Plan Petru" - dowiedziała się PAP w Nowoczesnej. Inicjatywa ma działać we współpracy z Nowoczesną i innymi ugrupowaniami opozycyjnymi.
Reklama

Na poniedziałek, na godz. 12 zaplanowano konferencję prasową, podczas której Petru ogłosi szczegóły swojej nowej inicjatywy.

W piątek w radiowej Trójce Petru poinformował, że w poniedziałek chce złożyć propozycję wszystkim partiom opozycyjnym, z którymi również obecnie prowadzi rozmowy. Jak dodał, chodzi o to, aby "szukać tego, co łączy".

25 listopada ubiegłego roku podczas konwencji partii Ryszard Petru stracił funkcję szefa Nowoczesnej - w wyborach pokonała go Katarzyna Lubnauer.

16 grudnia Rada Krajowa Nowoczesnej wybrała nowy, 15-osobowy zarząd partii, w którym znalazł się m.in. Petru. B. lider Nowoczesnej nie został jednak wybrany przez nową przewodniczącą na funkcję wiceszefa partii. Lubnauer stanowisko to powierzyła: Kamili Gasiuk-Pihowicz, Jerzemu Meysztowiczowi, Witoldowi Zembaczyńskiemu oraz szefowi regionu dolnośląskiego partii Tadeuszowi Grabarkowi.