Prezydent Donald Trump i przywódcy Republikanów odbyli w sobotę naradę w Camp David w sprawie strategii przed wyborami do Kongresu i Senatu USA, które odbędą się jesienią 2018 roku. Trump obiecał, że zaangażuje się w kampanie republikańskich polityków.

W spotkaniu w prezydenckim ośrodku w Camp David wzięli udział m.in. przywódca republikańskiej większości w Senacie Mitch McConnell i lider Republikanów w Izbie Reprezentantów Paul Ryan.

Głównym tematem narady było sfomułowanie programu Partii Republikańskiej (GOP) przed listopadowymi wyborami. Trump powiedział dziennikarzom, że było to "niewiarygodne spotkanie", i że przywódcy Republikanów chcą, by był "bardzo zaangażowany" w walkę wyborczą.

Reklama

"Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na nadchodzący rok" - dodał i wyjaśnił, że tematami spotkania było też bezpieczeństwo narodowe, infrastruktura, siły zbrojne i budżet.

Prezydent obiecał również, że będzie wspierał kandydatów GOP i "każdego, kto myśli jak on". W kontekście negocjacji budżetowych wspomniał, że Meksyk "w jakiś sposób zapłaci" za budowę gigantycznego muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej, choć na razie prezydent domaga się funduszy na ten cel z pieniędzy publicznych.

Jak zapowiadano wcześniej, w Camp David miała być też omawiana reforma polityki imigracyjnej oraz opieki społecznej.