To jest jakiś humbug - w ten sposób doniesienia medialne o tym, że Ryszard Petru miałby zostać kandydatem na prezydenta Wrocławia skomentowała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. - Nie ma takiego tematu - zapewniła.

Gazeta.pl podała, że informacje o możliwym starcie byłego szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru w wyborach na prezydenta Wrocławia, krążą wśród lokalnych polityków od kilkunastu dni. Według doniesień portalu, do kandydowania na prezydenta Wrocławia, Petru ma namawiać szef PO Grzegorz Schetyna. Jeden z działaczy Platformy tłumaczy, że wystawienie Petru, to pomysł na znalezienie wspólnego kandydata opozycji w wyborach na prezydenta Wrocławia.

Lubnauer pytana w środę w TVN24, czy "Wrocław dla Ryszarda Petru to dobry pomysł", powiedziała, że "to jest jakiś humbug". Jak podkreśliła, "nie ma takiego tematu, od początku nie było takiego tematu".

Przypomniała, że kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia jest poseł Michał Jaros. - Naszym kandydatem jest Michał Jaros, i pozostanie nim - zadeklarowała szefowa partii.

Kandydatem PO na prezydenta Wrocławia jest posłanka prof. Alicja Chybicka.