Prawdopodobnie 22 grudnia komisja weryfikacyjna wyda decyzję w sprawie kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 - zapowiedział przedstawiciel PSL w komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy Bartłomiej Opaliński.

- Komisja jeszcze prawdopodobnie przed świętami, bo z tego, co wiem 22 grudnia, wyda decyzję w sprawie Noakowskiego 16 - mówił Opaliński w Radiu dla Ciebie.

Zaznaczył jednak, że "sprawa jest cały czas w toku i jest nawet możliwe przeprowadzenie jeszcze kolejnej rozprawy". Dodał, że komisja może "przesunąć wydanie decyzji na rok 2018, jeżeli jeszcze jakieś czynności będą niezbędne do dokonania". - Trzeba to będzie jeszcze bardzo mocno przemyśleć, ponieważ komisji zależy przede wszystkim, żeby nasze decyzje zostały utrzymywane dalej w mocy - powiedział Opaliński.

Reklama

Dopytywany o dalsze plany komisji weryfikacyjnej odpowiedział, że "pozostały jeszcze do wydania decyzje administracyjne w dwóch sprawach". Jak dodał chodzi o nieruchomość przy ulicy Schroegera i nieruchomość przy ulicy Mokotowskiej 43. - Takie dwie decyzje przed świętami wydamy i oczywiście decyzję w sprawie Noakowskiego 16 - podkreślił. Jak dodał, "na tym kalendarz prac komisji w roku 2017 zostanie zamknięty".

Komisja weryfikacyjna badała sprawę Noakowskiego 16 w ub. tygodniu; do części tej nieruchomości w 2003 r. prawo nabył m.in. mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

W poniedziałek szef komisji Patryk Jaki poinformował, że komisja weryfikacyjna dotarła do nowych dokumentów ws. Noakowskiego 16: wyroku skazującego jednego z fałszerzy i do zeznań Romana Kępskiego - wuja Andrzeja Waltza - z których wynika, że miał on świadomość, iż stara się o kamienicę w złej wierze.