89-letnia kobieta została poparzona w wyniku wybuchu butli z gazem w domu jednorodzinnym w miejscowości Wielowieś w woj. wielkopolskim . Według straży pożarnej, wybuch zniszczył ściany szczytowe budynku.

O wybuchu poinformował komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej. W czasie eksplozji pod opieką 89-letniej kobiety było dziecko w wieku szkolnym.

Lekarz Adam Stangret ze szpitala w Ostrowie Wlkp. powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że kobieta ma poparzone twarz, szyję i obie ręce. - Ale jej stan oceniam jako dość dobry, zważywszy na taką siłę wybuchu - powiedział dr Stangret i dodał, że "cudem jest, że dziecko nie ma żadnych obrażeń".

Komendant powiatowy PSP w Ostrowie Wlkp. Jacek Wiśniewski poinformował, że rano w miejscowości Wielowieś doszło do wybuchu butli z gazem. Na miejsce przybyło osiem jednostek straży pożarnej, policja oraz zespół pogotowia ratunkowego.

- Nadal strażacy pracują na miejscu, bo trzeba zabezpieczyć teren przed osobami postronnymi i czekać na decyzję inspekcji budowlanej, co dalej z budynkiem, który nie nadaje się do zamieszkania - powiedział komendant Wiśniewski.