Kiedyś pewnie zakończę swoją misję w MSZ; obecnie są to jednak tylko "rozważania w TVN" - powiedział w piątek szef dyplomacji Witold Waszczykowski. Zaznaczył, że na razie nie ma decyzji o zmianach w rządzie; jak dodał, jest przekonany, że premierem pozostanie Beata Szydło.

We wtorek premier Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu; zmiany mają zostać ogłoszone w przeciągu kilkunastu dni. Nie podała kto ma odejść z rządu, ani kim będą nowi ministrowie.

Media spekulują, że rząd mogą opuścić ministrowie: spraw zagranicznych - Witold Waszczykowski, cyfryzacji - Anna Streżyńska oraz infrastruktury i budownictwa - Andrzej Adamczyk.

Waszczykowski pytany w piątek przez dziennikarzy, czy premier Beata Szydło rozmawiała z nim na temat planowanych zmian w rządzie, zapewnił, że codziennie rozmawia z premier "o wszystkich sprawach". "Nie ma jak na razie żadnych decyzji o zmianach w rządzie" - podkreślił.

Pytany, czy przygotowuje się do zakończenia swojej misji w MSZ, Waszczykowski powiedział: "Kiedyś pewno tak". Dopytywany, czy w tym miesiącu, stwierdził jednak, że "to są rozważania w TVN".

Minister odniósł się również do spekulacji medialnych na temat możliwej zmiany na stanowisku szefa rządu, podkreślając, że jest "przekonany", że Szydło pozostanie premierem. "O tym się nie dyskutuje" - dodał.(PAP)

autor: Marceli Sommer