To było bardzo dobre spotkanie; Komisja Wenecka przyznała rację Prawu i Sprawiedliwości w wielu aspektach - tak środowe spotkanie z Komisją Wenecką komentowali posłowie PiS.

Przebywający z dwudniową wizytą w Polsce przedstawiciele Komisji Weneckiej spotkali się w środę z posłami z sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Tematem rozmowy było nowe Prawo o prokuraturze.

Przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz tłumaczył, że podczas spotkania z KW, politycy PiS odwoływali się do konkretnych przepisów prawa, natomiast opozycja - do emocji.

Dominik Tarczyński (PiS) stwierdził z kolei, że "Komisja Wenecka przyznała rację Prawu i Sprawiedliwości w wielu aspektach". "To było bardzo dobre spotkanie" - oświadczył.

Ocenił, że przedstawiciele Komisji Weneckiej mieli do czynienia z "dwoma światami" - walką polityczną po stronie posłów opozycji i argumentację prawną ze strony PiS. "Niesmak na twarzach członków Komisji Weneckiej był widoczny, kiedy pojawiały się nie argumenty, a ataki polityczne" - dodał.

Piotrowicz wskazywał też, że organizacje europejskie nie interesowałyby się problematyką Polski, gdyby nie "usilne zabiegi ze strony opozycji i donosy na Polskę". "Myślę, że przedstawiciele Komisji Weneckiej z niesmakiem odbierają tego rodzaju sygnały, gdy parlamentarzyści szkalują własny kraj" - stwierdził.