Udział w rozmowach na temat lekarzy rezydentów ze strony Kancelarii Prezydenta jest zawsze możliwy, o ile taką wolę wyrażą obie strony sporu i wyczerpią się obecne możliwości rozmów - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak podkreślił, prezydent Andrzej Duda apeluje o kontynuowanie dialogu.

- Prezydent śledzi z uwagą rozwój wypadków związanych z protestem głodowym lekarzy rezydentów - powiedział Szczerski. Według niego prezydent uważa, że jego rozwiązanie leży w dialogu między rządem i lekarzami.

- Prezydent liczy, że taki dialog będzie prowadzony i apeluje do obu stron o kontynuowanie rozmów - zaznaczył szef gabinetu prezydenta.

Jak dodał, porozumienie jest możliwe. - Prezydent wierzy, że protest uda się zakończyć porozumieniem. Porozumienie takie jest w rękach obu stron, które mają do tego odpowiednie narzędzia. Jest ono możliwe przy założeniu dobrej woli, gotowości do kompromisu oraz pozostawiania tej dyskusji na polu merytorycznym, a nie włączanie go w kontekst partyjny - podkreślił Szczerski.

- Udział w rozmowach ze strony Kancelarii Prezydenta jest zawsze w tej sprawie możliwy, o ile taka wolę wyrażą obie strony sporu i wyczerpią się obecne możliwości rozmów - oświadczył.