Co najmniej 58 zginęło, a ponad 500 zostało rannych w niedzielę wieczorem (poniedziałek w Polsce), kiedy 64-letni Amerykanin Stephen Paddock otworzył ogień do zgromadzonych pod gołym niebem uczestników koncertu muzyki country w Las Vegas. Policja ustaliła, że Paddock, który mieszkał niedaleko Las Vegas, najprawdopodobniej działał w pojedynkę. Była to najkrwawsza tego rodzaju tragedia w w najnowszej historii USA.

Geftman-Gold, już była wiceprezes i główna prawniczka CBS, na próżno przepraszała potem za swój „niedopuszczalny post”, w którym „pomniejszyła znaczenie każdego ludzkiego życia”, za „ból, jaki jej słowa sprawiły najbliższym ofiar”.

Zapewniała też, że jej „haniebne uwagi” nie odzwierciedlają przekonań jej „byłego pracodawcy, kolegów, rodziny i przyjaciół”. Nie odzwierciedlają też – podkreślała – jej własnych przekonań. „Rozumiem i akceptuję wszelkie konsekwencje, wynikające z moich słów” – napisała.

Rzeczniczka CBS powiedziała telewizji Fox News, że Geftman-Gold, „która była z nami około roku, naruszyła standardy naszej firmy i nie jest już pracownikiem CBS”. Dodała, że poglądy, jakie Geftman-Gold wyraziła w mediach społecznościowych, są „zdecydowanie nie do przyjęcia dla nas wszystkich w CBS”.(PAP)