Sąd Okręgowy w Opolu podczas piątkowej rozprawy z wyłączeniem jawności podtrzymał wyrok 4,5 roku więzienia dla Roberta K., oskarżonego o sutenerstwo i gwałty. Wyrok jest prawomocny.

Jak poinformowała PAP Aneta Rempalska z biura prasowego sądu, akt oskarżenia dotyczył działalności Roberta K. od 2012 do 2015 r. Według ustaleń śledztwa, oskarżony wynajmował mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu, do których następnie wprowadzał swoje "podopieczne". Zajmującym się prostytucją kobietom Robert K. zapewniał ochronę oraz środki czystości. W zamian musiały się z nim dzielić połową zarobionych pieniędzy. Jedna z prostytutek miała 16 lat.

Roberta K. oskarżono także o trzy gwałty. Za sutenerstwo sąd I instancji wymierzył mu 2 lata więzienia oraz orzekł przepadek stu tysięcy złotych, które zarobił na cudzym nierządzie. Za gwałty oskarżony otrzymał 3,5 roku pozbawienia wolności oraz karę łączną 4,5 roku więzienia. Od wyroku odwołał się obrońca oskarżonego, który wnosił o złagodzenie kary. Sąd apelacyjny podtrzymał w całości wyrok I instancji.

Marek Szczepanik (PAP)