Jesteśmy bardzo dobrzy w zakresie zarządzania zasobami przyrodniczymi, a starają się nas pouczać ci, którzy tych zasobów nie mają - mówił w poniedziałek w Luksemburgu szef resortu środowiska Jan Szyszko.

W Luksemburgu odbyło się posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości UE ws. zakazu wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Szyszko na konferencji prasowej był pytany o to, czy ma poczucie, że przekonał kogoś podczas posiedzenia Trybunału. "Myślę, że tak" - stwierdził minister. "Zostały zaprezentowane konkretne dane, konkretne liczby, to jest wszystko zarejestrowane, a z danymi i z liczbami się nie dyskutuje. Mnie się wydaje, że to jest ewidentny przykład tego, (...) że jednak to siedlisko, które było tak dzisiaj mocno omawiane, czyli grądy, jednak zniknęło w 71 miejscach, a więc to jest bardzo duży ubytek tego siedliska. Myślę, że wniosek nasuwa się sam - ktoś jest temu winien, my chcemy to naprawić" - mówił.

"Myślę, że najwyższy czas, (...) żeby rozpocząć proces edukacyjny w UE i w Polsce. Naprawdę jesteśmy bardzo dobrzy w zakresie zarządzania zasobami przyrodniczymi. To my mamy te zasoby przyrodnicze, a starają się nas pouczać ci, którzy tego nie mają" - stwierdził.