Przemyt 18,5 tys. paczek papierosów udaremnili podlascy celnicy na drogowym przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy - poinformowała w środę Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku. To rekordowy w tym roku przemyt papierosów na tym przejściu.

Jak poinformował w komunikacie Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, kontrabandę mundurowi znaleźli w przerobionym białoruskim busie. w rozmowie z PAP dodał, że należności celno-podatkowe ciążące na zatrzymanym towarze wynoszą ok. 420 tys. zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Kuźnicy szczegółowo skontrolowali samochód, którym podróżował 50-letni obywatel Białorusi. "Podczas sprawdzania busa okazało się, że w przystosowanym do przemytu samochodzie ukryta jest wielka papierosowa kontrabanda" - powiedział Czarnecki.

Papierosy umieszczone były - jak informują celnicy - w dachu, podłodze, drzwiach oraz ściankach bocznych pojazdu.

Czarnecki poinformował, że przeciwko kierowcy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wszczęli sprawę karną skarbową, rekwirując nielegalny towar oraz samochód przystosowany do przewozu kontrabandy.

Przemytnik za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem; grozi mu grzywna.

Celnicy największy przemyt w tym roku udaremnili na początku roku w pobliżu granicy polsko-litewskiej. Do kontroli zatrzymano tira, w którego naczepie wykryto transport 420 tys. paczek o wartości 5,5 mln zł.