Policjanci z Grudziądza zatrzymali 52-latka, który miał składać propozycje o charakterze seksualnym 14-latce. Według nieoficjalnych informacji zatrzymanym jest wysokiej rangi wojskowy - podało RMF FM.

Informacje te potwierdził PAP oficer prasowy grudziądzkiej policji st. sierż. Maciej Szarzyński. Dodał, że sprawę przejęła żandarmeria wojskowa. Rzecznik prasowy komendanta głównego żandarmerii wojskowej mjr Artur Karpienko nie chciał komentować sprawy.

Według informacji PAP prowokację zaplanował tzw. łowca pedofilów.

Mężczyzna, który składał propozycje nastolatce, został zatrzymany przez policję, gdy przybył na wcześniej umówione miejsce spotkania. Według RMF FM zatrzymanym jest pułkownik ze sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.

Rano MON opublikował komunikat, w którym poinformował, że płk Robert Orłowski, szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu, na mocy decyzji ministra obrony narodowej został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej. W komunikacie tym nie ma podanych przyczyn zdymisjonowania oficera.

"Nie potwierdzam informacji o zatrzymaniu płk. Orłowskiego. Nie mogę nic więcej powiedzieć na temat odwołania pana pułkownika. Jedyną informacją z naszej strony w tej sprawie jest komunikat, który opublikowaliśmy" - powiedziała PAP rzeczniczka MON mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

RMF FM podało, że wojskowy zostanie we wtorek przesłuchany i wtedy zapadnie decyzja, czy będzie wniosek o areszt.