We wtorek premier Beata Szydło spotka się w Warszawie z premierem Szwecji Stefanem Lofvenem. Jak poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek omówione zostaną sprawy związane z programem Partnerstwa Wschodniego, kwestie bezpieczeństwa oraz wspólne interesy realizowane w UE.

Wizyta premiera Szwecji rozpocznie się o godz.8.30. od powitania przez szefową polskiego rządu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"Omówione zostaną sprawy ważne nie tylko w kontekście polityki regionalnej, tj: rozwój Partnerstwa Wschodniego, kwestie bezpieczeństwa, ale także interesy wspólne realizowane w UE" - poinformował PAP rzecznik rządu.

Jak dodał, "ważnym tematem będzie przyszłość wspólnoty, propozycja jej reformy, a także recepty na rozwiązanie kryzysu UE wywołanego falami migrantów napływających do bram Europy z Bliskiego Wschodu".

Rzecznik rządu zaznaczył, że jednym z ważnych punktów rozmów będą także tematy gospodarcze i współpracy w zakresie rozwoju start-upów oraz innowacyjnych rozwiązań w funkcjonowaniu przedsiębiorców.

Po spotkaniu z szefową polskiego rządu premier Szwecji złoży kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów Getta oraz odwiedzi Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.