Kancelaria Prezydenta RP zdementowała we wtorek informacje medialne na temat harmonogramu wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Jak podkreślono, program wizyty jest obecnie uzgadniany ze stroną amerykańską.

"Dementując inf. medialne: Harmonogram wizyty @POTUS w PL jest obecnie uzgadniany ze stroną USA. Poinformujemy, kiedy program będzie gotowy" - podkreślono na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

W poniedziałek szef MSZ Witold Waszczykowski poinformował, że Donald Trump ma pojawić się w Polsce późnym wieczorem 5 lipca. Planowane jest jego osobiste spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski oraz rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza. Dodał, że cały program wizyty będzie odbywał się 6 lipca, do wczesnych godzin popołudniowych. "Jest bardzo prawdopodobne, że prezydentowi będzie towarzyszyła żona" - dodał minister.

We wtorek prezydent Duda poinformował na konferencji prasowej w Zagrzebiu, że szczyt państw Trójmorza odbędzie się w lipcu w Warszawie, a nie jak wcześniej planowano - we Wrocławiu.

Biały Dom potwierdził w piątek, że prezydent Trump odwiedzi Polskę 6 lipca, przed przypadającym w lipcu szczycie G20 w Niemczech. Wizyta odbędzie się na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy.