W ramach koalicji parlamentarnej, którą tworzymy, nie ma żadnych rozmów dotyczących głębokiej rekonstrukcji rządu - powiedział dziennikarzom w poniedziałek szef Polski Razem Jarosław Gowin.

"Żadne rozmowy na temat +trzęsienia ziemi+ w rządzie się nie toczą i osobiście żadnego trzęsienia ziemi się nie spodziewam, natomiast ewentualne drobne korekty to jest suwerenna decyzja pani premier" - powiedział Gowin. Dodał, że to premier będzie oceniała, czy takie korekty są potrzebne, a jeżeli tak, kogo mają objąć.

"W ramach koalicji parlamentarnej, którą tworzymy, nie ma żadnych rozmów dotyczących głębokiej rekonstrukcji rządu" – powiedział Gowin. "O tym, jakoby pani premier Szydło miała objąć fotel marszałka Sejmu dowiedziałem się z dzisiejszej publikacji i mówiąc szczerze myślę, że mam lepsze źródła informacji niż media" - dodał lider Polski Razem.

Reklama

W poniedziałek "Rzeczpospolita" napisała tekst o spekulacjach dotyczących zmian w rządzie PiS. "Marek Kuchciński nie będzie już marszałkiem Sejmu. Zastąpi go Beata Szydło, a stery rządu przejmie Mateusz Morawiecki. To na razie spekulacje, ale im bliżej zapowiedzianego na 1 lipca kongresu PiS, który ma podsumować dwa lata rządów partii, tym więcej pojawia się takich informacji" - napisał dziennik.

"By nie tracić czasu na rewelacje redaktorów, informowanych przez dobrze poinformowane źródła, informuję, że nie będę marszałkiem sejmu :-)" - napisała szefowa rządu na swoim profilu na Twitterze.