Czy wiemy jak dzieci wydają pieniądze? A skąd dzieci biorą pieniądze? Na te i inne pytania, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, odpowiedzi udzielą najmłodsi.
Czy wiemy jak dzieci wydają pieniądze?
Niektórzy wydają pieniądze mądrze a niektórzy niemądrze. Np. dzieci najczęściej wydają głupio, ponieważ nie mają nic do kupienia poza słodyczami i zabawkami.
Czy rodzice wiedzą jak ich dzieci wydają pieniądze?
Zazwyczaj rodzice dowiadują się o tym znajdując słodycze w plecakach, torbach, szafkach lub poupychane w kątach papierki po cukierkach. Niektórzy rodzice wiedzą, że dzieci wydają pieniądze w sklepach co odbija się na pieniądzach ponieważ sprzedawcy nie wydają celowo reszty lub wydają jej mniej. Ale rodzice nie mogą przeciwdziałać inaczej niż zabraniania im jedzenia słodyczy, ale to też nie zawsze się sprawdza, ponieważ dzieci zabierają pieniądze ze swojego kieszonkowego. Rodzice często nie mają innego wyboru niż odebrać dzieciom kieszonkowe, albo się poddać. Ale czy dzieci mogą wydawać mądrze. Tak! Gdy wydają na prezenty dla rodzeństwa lub rodziców.
A skąd dzieci biorą pieniądze?
Często rodzicom wypadają pieniądze z kieszeni pod czas drzemki. Może się zdarzyć że dziecko zabierze pieniądze ponieważ rodzice często tego nie zauważają. Dzieci dostają kieszonkowe, a potem wydają pieniądze na bzdety i bzdury.
Po co tak w ogóle oszczędzamy?
Oszczędzamy ponieważ chcemy zaoszczędzić na dalsze życie i na większe wydatki na które nie mamy teraz pieniędzy. Dzieci oszczędzają pieniądze, ale na niemądre rzeczy. Np. na zabawki które później lądują w koszu. Wszyscy powinni oszczędzać, bo oszczędzanie zazwyczaj wychodzi na dobre.